polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Atrakcje

Ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce

Ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce

Nadchodzi weekend i nie wiecie jak zaplanować czas? Może zastanawiacie się gdzie pojechać na weekend we dwoje? My Wam podpowiemy ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce.

W artykule dowiesz się

 • Jakie urokliwe miejsca w polsce na weekend odwiedzić,
 • Gdzie warto spędzić czas we dwoje,
 • Gdzie znajdę ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce.

Ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce – kilka propozycji

Urokliwe miejsce w Polsce na weekend
Ciekawe miejsca na weekend we dwoje w Polsce

Gdzie pojechać na weekend we dwoje? Wiele czynników rzutuje na to gdzie się ostatecznie udamy. Istotną kwestią niewątpliwie jest to, w jakim rejonie Polski mieszkasz, jakie masz możliwości transportu oraz jakim budżetem dysponujesz. Załóżmy, że pakujesz koce, jedzenie i parę najpotrzebniejszych rzeczy, i zabierasz swoją drugą połówkę w urokliwe miejsca w Polsce na weekend . Oto kilka propozycji:

Morze

Spacer po molo, morska bryza, może brzmi to banalnie, ale nie jednej osobie może przywrócić uśmiech na twarzy po ciężkim tygodniu pracy. Morze zawsze jest dobrym wyborem, a przede wszystkim jeżeli lubicie klimaty morskie, wiele tam można napotkać atrakcji plażowych.

Jezioro

Rozłożyć namiot w pobliżu jeziora, rozpalić ognisko, ogrzać się ciepłym śpiworem i do tego film komediowy bądź taki jaki lubicie. Miło spędzony czas z daleka od zgiełku miasta gwarantowany. 

Góry

Lubicie długie spacery, wspinaczki i wyzwania? Jeśli tak, to zdecydowanie góry będą dla Was odpowiednim miejscem na spędzenie weekendu. Są wymagające, lecz jeśli tylko są one Waszą pasją to na pewno sprawi Wam to wiele radości.

Małe i urokliwe miasteczka

W Polsce istnieje tak wiele małych i urokliwych miasteczek, w których często znajdziemy tanie noclegi i przepyszną lokalną gastronomię, np. Sandomierz, Sanok, Wieliczka, Ciężkowice, Kazimierz Dolny, Krynica-Zdrój czy Szczawnica.

Gdzie pojechać na weekend we dwoje do większych miast?

Ciekawymi miejscami na weekend we dwoje w Polsce są z pewnością Polskie miasta, które są skarbnicą ciekawej architektury i urokliwych miejsc z historią. W każdym z wymienionych poniżej miast znajduje się Ogród Botaniczny, który zdecydowanie warto zobaczyć, szczególnie w piękne, słoneczne dni.

 1. Wrocław
Ciekawe miejsce na weekend we dwoje w Polsce - Wrocław
Wrocław – widok na Ostrów Tumski

Miasto zakochanych nie mogło nie trafić na sam początek listy. Przyciąga w każdym sezonie wiele turystów. Wrocław jest pięknym miastem z wieloma atrakcjami takimi jak:

 • Ogród Japoński
 • Zoo Wrocławskie
 • Hala Stulecia,
 • Most Tumski,
 • Sky Tower,
 • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Ogród Japoński
Wrocław – Ogród Japoński
 1. Kraków
Ciekawe miejsc na weekend we dwoje w Polsce - Kraków
Kraków – rynek

Kraków jest miastem o bogatej architekturze budynków, można tam zaobserwować wiele pięknych i staromodnych budynków, które są godne uwagi, ponieważ zachowały swój dawny urok. Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście Krakowskiego rynku i Wawelu to oczywiście nie ma na co czekać, ruszajcie na weekend do Krakowa. Tam z pewnością czeka na Was jeszcze wiele interesujących atrakcji.

 1. Poznań
Ciekawe miejsc na weekend we dwoje w Polsce - Poznań
Poznań – rynek

Poznań charakteryzuje się bardzo interesującą architekturą rynku i nie tylko. Zabierz bliską Ci osobę i wspólnie zwiedzajcie, i doznajcie tej niesamowitej sztuki. Kilka atrakcji w Poznaniu: 

 • Muzeum Czekolady w Poznaniu,
 • Spacer Traktem Królewskim w Gnieźnie,
 • Park Dębina w Poznaniu,
 • Stare i nowe Zoo,
 • Pałac w Rogalinie.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie jeszcze wyjechać na weekend? Zerknij tutaj.

Udostępnij