polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Ciekawostki

Jak wygląda mapa wybrzeża zachodniego?

Jak wygląda mapa wybrzeża zachodniego?

Zachodnie Wybrzeże Bałtyku to wyjątkowe miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. To właśnie tutaj znajduje się największa w Polsce plaża nudystów oraz słoneczne promenady stworzone dla wypoczynku wraz z rodziną. Mapa Wybrzeża Zachodniego obejmuje również podziemne miasta, miniaturowe miasteczka oraz wioskę wikingów. Jednym słowem, Wybrzeże Zachodnie to obszar pełny atrakcji oraz pięknych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, jeśli planujemy wyjazd nad morze. W tym artykule poznasz wszystkie walory turystyczne Wybrzeża Zachodniego.

Plaże na Wybrzeżu Zachodnim

Wybrzeże Zachodnie to przede wszystkim popularne kurorty, dzikie plaże oraz słoneczne promenady, a także klify, z których widok zapiera dech w piersiach. Zachodni odcinek Wybrzeża Bałtyku to miejsce, które z pewnością spełni oczekiwania wszystkich entuzjastów nadmorskiego klimatu. Pierwszym miejscem, które warto odwiedzić, jest kurort na wyspie Wiolin, znajdującej się w miejscowości Międzyzdroje. Miejsce to charakteryzuje się wyjątkową atmosferą, a najbardziej charakterystycznym punktem kurortu jest Bulwar Promenada Gwiazd z odciskami dłoni polskich artystów. O popularności tego miejsca może świadczyć fakt, że w sezonie wakacyjnym przybywa do niego 7 razy więcej gości z całego kraju, niż stałych mieszkańców. W Międzyzdrojach co roku odbywa się Festiwal Gwiazd, który ściąga tłumy z całej Polski.
Niespełna 3 km od centrum Międzyzdrojów znajduje się miejscowość, która stanowi swego rodzaju legendę dobry PRL-u. Mowa oczywiście o miejscowości Lubiewo, o której w 2004 roku powstała książka autorstwa Michała Witkowskiego. To właśnie w tym miejscu w latach 70. i 80. odbywały się zloty naturystów. Aktualnie w Lubiewie jest nieco spokojniej, jednak nadal można tutaj spotkać plaże, na których można bez skrępowania opalać się bez ubrań.

Wybrzeże Zachodnie to również przede wszystkim Kołobrzeg, czyli miejscowość bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom nadmorskich wakacji. Miejscowość ta może pochwalić się bardzo szeroką, piaszczystą i zadbaną plażą, która stosunkowo niedawno została poddana rewitalizacji. W tym miejscu planują doskonałe warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. W Kołobrzegu wydzielone są trzy główne kąpieliska: Plaża Centralna, Plaża Zachodnia oraz Plaża Wschodnia. W każdym z tych miejsc nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni. W Kołobrzegu znajduje się latarnia morska, malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego, a także Promenada Wydmowa, która jest jedną z najdłuższych i najpiękniejszych alei spacerowych nad Bałtykiem.

Jak aktywnie spędzić czas na Wybrzeżu Zachodnim?

Mapa Wybrzeża Zachodniego ciągnie się od Kołobrzegu do Międzyzdrojów. W każdej z miejscowości mieszczących się w tym obszarze można liczyć na piękne widoki oraz różnego rodzaju aktywności.
Bardzo ciekawym miejscem dla wszystkich fanów adrenaliny może okazać się miejscowość Trzęsacz, w której odbywają się loty widokowe paralotnią w tandemie. Jest to niepowtarzalna okazja, by podziwiać piękno Wybrzeża Zachodniego z lotu ptaka. Dla osób, które wolą się wspinać niż latać, alternatywą jest taras widokowy zlokalizowany nieopodal ruin kościoła na klifie.
Idealnym miejscem dla fanów aktywności fizycznej jest również Kołobrzeg. W tej miejscowości można liczyć na doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Ponadto na plaży w Kołobrzegu można zagrać w siatkówkę lub piłkę nożną. Kołobrzeg słynie również z doskonale przygotowanej sieci tras rowerowych. Będąc w Kołobrzegu, warto wybrać się również na spływ kajakowy nurtem Parsęty lub odwiedzić park linowy.

FAQ

Jakie miejscowości znajdują się na Wybrzeżu Zachodnim?

Na Wybrzeżu Zachodnim znajdują się miejscowości: Kołobrzeg, Międzyzdroje, Lubiewo, Dziwnów, Trzęsacz, Rewal czy Dźwirzyno.

Jakie atrakcje na Wybrzeżu Zachodnim?

Dla turystów przygotowane są atrakcje, takie jak: parasailing, rozmaite sporty wodne, trasy rowerowe, trasy widokowe, podziemne miasta, miniaturowe miasteczka oraz wioska wikingów.

Z czego słynie Wybrzeże Zachodnie?

Na Wybrzeżu Zachodnim jest największa plaża nudystów w Polsce oraz znajdują się tam klify widokowe, które zapierają dech w piersi.

Udostępnij