polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Rozrywka

Promocje na obozy młodzieżowe. Sprawdź, ile można zaoszczędzić

Promocje na obozy młodzieżowe. Sprawdź, ile można zaoszczędzić

Większość rodziców odczuwa wpływ inflacji na koszty organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Pisząc wprost: ceny obozów i kolonii mocno wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz więcej rodzin musi dokładnie liczyć pieniądze i ograniczać budżet wakacyjny. Na szczęście z pomocą przychodzą organizatorzy letniego wypoczynku, którzy regularnie ogłaszają promocje na obozy młodzieżowe. Podpowiadamy, gdzie szukać takich ofert i wyjaśniamy, ile można dzięki temu zaoszczędzić.

Ukłon w stronę rodziców

Organizatorzy turystyki dziecięcej i młodzieżowej doskonale zdają sobie sprawę, że rosnące ceny obozów i kolonii odstraszają część rodziców, co odbija się na poziomie rezerwacji. Dlatego zauważamy, że coraz więcej biur kusi klientów atrakcyjnymi promocjami.

Choć w całej branży turystycznej mówi się o braku możliwości udzielania rabatów, co ma związek z bardzo wysokimi kosztami organizacji wyjazdów, to jednak biura oferujące obozy i kolonie starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców.

Nawet do kilkuset złotych oszczędności

Wysokość rabatu udzielanego w ramach promocji jest oczywiście kwestią indywidualną i zależy od polityki konkretnego biura, rodzaju imprezy, terminu wyjazdu oraz wielu innych zmiennych. W przypadku tych najlepszych promocji można się spodziewać oszczędności na poziomie do kilkuset złotych na pojedynczej rezerwacji.

Rabat w kwocie np. 300 czy 400 zł to już naprawdę odczuwalna ulga, zwłaszcza w przypadku, gdy rodzice muszą sfinansować wakacyjny wyjazd rodzeństwu.

Rada

W takiej sytuacji zawsze warto dopytać organizatora o dodatkowy rabat dla rodzeństwa.

Jak jeszcze można zaoszczędzić na obozie młodzieżowym?

Nie jest żadną tajemnicą, że wielu rodzin nie stać na sfinansowanie dziecku atrakcyjnego wyjazdu wakacyjnego. Jeśli jednak dysponujesz pewnym budżetem, natomiast wydaje się on być niewystarczający, to warto trochę „pokombinować”.

Najlepszym sposobem na oszczędności jest oczywiście skorzystanie z promocji na obozy młodzieżowe. Dodatkowo radzimy poszukać imprez organizowanych w nieco tańszych datach – zwykle najniższe ceny dotyczą obozów odbywających się pod koniec sierpnia.

Kiedy są najlepsze promocje na obozy młodzieżowe?

Nie ma tutaj żadnej reguły. Każdy organizator ogłasza promocję we własnym zakresie, najczęściej wtedy, gdy zauważa spadek zainteresowania danymi imprezami lub chce jak najszybciej zapełnić listy uczestników.

Z naszego doświadczenia wynika, że są dwa okresy, w których warto usilnie rozglądać się za promocjami na obozy młodzieżowe, czyli zima (organizatorzy chcą zmotywować rodziców do rezerwowania miejsc z wyprzedzeniem) oraz późna wiosna/początek lata, kiedy zostały już tylko pojedyncze wolne miejsca, a tempo składania rezerwacji wyraźnie spadło.

Gdzie szukać promocji na obozy młodzieżowe?

Takie promocje ogłaszają sami organizatorzy, którzy informują o tym na swoich stronach internetowych czy w mediach społecznościowych. Aktualnie jedną z najlepszych promocji przygotowało biuro Kogis. Obniżki cen wybranych imprez turystycznych sięgają kilkuset złotych na pojedynczej rezerwacji.

Kogis to jeden z najbardziej renomowanych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Od wielu lat zapewnia atrakcyjny wypoczynek w najpiękniejszych zakątkach Polski, nad morzem, w górach, nad jeziorem czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Z aktualnymi promocjami na obozy młodzieżowe organizowane przez Kogis możesz się zapoznać na stronie internetowej https://www.kogis.pl/promocje/.

Udostępnij