polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Ciekawostki

Co spakować na wyjazd? MUST HAVE

Co spakować na wyjazd? MUST HAVE

Nadchodzi dzień wyjazdu i nie wiesz co spakować na wyjazd? Pakowanie bagaży może być ciężkim wyzwaniem, ale nie ma co się bać. Poradzimy Ci, co spakować na wakacje i wiele innych wyjazdów. Przygotuj walizki, bagaż podręczny i w drogę!

W artykule dowiesz się:

  • Co jest najpotrzebniejsze podczas wyjazdu?
  • Co spakować na wyjazd w góry?
  • Co spakować na wyjazd nad morze?

Co jest najpotrzebniejsze podczas wyjazdu?

Trudno jest napisać jedną konkretną listę rzeczy do spakowania, która pasowałaby do każdego rodzaju wyjazdu, ponieważ zależy to od:

  • długości podróży, 
  • rodzaju transportu,
  • oraz od klimatu jaki będzie panować w trakcie wycieczki,

natomiast są przedmioty, które będą zawsze potrzebne i niezbędne w podróży.

Dokumenty osobiste

Dokumenty osobiste to najważniejszy punkt na liście. Będą wymagane za granicami Polski jak i w samej Polsce. Dokumenty będą potrzebne w sytuacji, gdy odbieramy zarezerwowany pokój albo gdy na miejscu chcemy zarezerwować nocleg.

Kosmetyki 

Kosmetyki są niezbędne do utrzymania higieny osobistej, dlatego warto mieć przy sobie małe butelki z mydłem, płynem do mycia czy kremem z filtrem UV. Niezbędnikiem podróży są również chusteczki nawilżone do rąk, twarzy czy miejsc intymnych.

Środki medyczne – apteczka podróżna

Nie wiemy, co może przytrafić się podczas wyjazdu – choroba lokomocyjna, ukąszenie komara, a może zranienie? W takiej sytuacji warto mieć w zaopatrzeniu środki medyczne: płyn do dezynfekcji, plastry, opaska uciskowa czy lekarstwa.

Ubrania

Niezależnie od długości wycieczki, należy mieć parę ubrań na zmianę. Bielizna, podkoszulek i spodnie na przebranie to must have każdej wycieczki. Dodatkowo warto mieć płaszcz przeciwdeszczowy, w razie gdyby pogoda zaskoczyła turystów. Nie zapomnij o nakryciu głowy.

Pieniądze

Raczej nikogo nie zdziwi fakt, że następne na liście są pieniądze. Warto zaopatrzyć się w gotówkę i kartę, takie rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze i nie przysparza problemów, i stresu.

Mapa

Można powiedzieć, po co mapa skoro mamy ją w telefonie? Lecz mapy mogą być bardzo przydatne, szczególnie w przypadku gdy telefon odmówi posłuszeństwa i się rozładuje albo zabraknie zasięgu. Warto być przygotowanym na taką sytuację, a mapa nie zabierze Wam sporo miejsca w bagażu podręcznym.

Jedzenie

Oczywiście nie mogło zabraknąć jedzenia. Warto zapakować kanapki na drogę, zaopatrzyć się w termofor z ciepłą herbatą, aby w czasie wycieczki móc szybko naładować energię i być gotowym do dalszej drogi.

co spakować na wakacje
Co spakować na wakacje?

Co spakować na wyjazd w góry i nad morze?

Decyzja o tym, co spakujemy na wyjazd, z pewnością zależy od destynacji podróży. W góry jako bagaż podręczny warto wziąć duży plecak turystyczny, który jest bardzo pojemny. Jeżeli wybierasz się na szlak górski i przewidujesz nocleg w schroniskach, zaopatrz się również w karimatę i śpiwór, będą Ci potrzebne. Jeżeli planujesz chodzić po górach i pagórkach nie zapomnij o butach trekkingowych, które są niezwykle potrzebne na terenach górzystych. Nad morze spakuj ręczniki, klapki, strój kąpielowy, ale nie zapomnij o ciepłej bluzie na wieczorne spacery, ponieważ nawet w lecie potrafi być naprawdę wietrznie i chłodno.

Więc jak już wiesz co spakować, sprawdź gdzie wyjechać na urlop.

Udostępnij