polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

ZOO egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

ZOO egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Województwo pomorskie to obszar geograficzny, który charakteryzuje się bardzo dużą ilością różnego rodzaju atrakcji turystycznych dla dzieci, jak również starszych osób. To, z czego Pomorze jest znane, to przede wszystkim plaże oraz dostęp do Morza Bałtyckiego. To właśnie z tego powodu województwo pomorskie w sezonie letnim jest odwiedzane przez turystów z całego kraju. Warto jednak pamiętać, że w województwie pomorskim znajduje się szereg ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest region kulturowy o nazwie Kaszuby, który stanowi część Pomorza Gdańskiego. Kaszubi posługują się własnym, niezwykle charakterystycznym językiem, który od 2005 roku w Polsce ma status języka regionalnego, a sam region obfituje w bardzo dużą ilość ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z takich miejsc jest ZOO egzotyczne Kaszuby, które stanowi świetną propozycję dla rodzin z dziećmi. Kolorowe papugi, egzotyczne jaszczurki i ogromne węże to tylko niektóre ze zwierząt znajdujących się w tym miejscu. W jakiej miejscowości znajduje się ZOO egzotyczne Kaszuby oraz dlaczego warto je odwiedzić? Odpowiedzi na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego warto odwiedzić ZOO egzotyczne Kaszuby?

Egzotyczne zwierzęta bardzo często wzbudzają niepokój nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych osób. Nie na co dzień spotyka się bowiem wielkie pająki, węże lub gryzonie. Bardzo często niepokój ten wiąże się z brakiem wiedzy na temat tych zwierząt. ZOO egzotyczny Kaszuby, które mieści się w miejscowości Tuchlino to doskonałe miejsce, aby dowiedzieć się więcej na temat tego typu zwierząt i stanąć oko w oko z lękami. Po wizycie w tym miejscu wiele osób może zmienić zdanie na temat egzotycznych zwierząt. To wszystko za sprawą wykwalifikowanych przewodników, którzy dzielą się wiedzą na temat egzotycznych gatunków oraz zdradzają ciekawostki z ich życia. Chętne osoby mogą również z pomocą przewodników dotknąć zwierząt znajdujących się w ZOO, co może stanowić nie lada atrakcję szczególnie dla dzieci.

ZOO egzotyczne Kaszuby to miejsce, które pozwala poznać zwyczaje egzotycznych zwierząt oraz przekonać się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Oprócz dużej ilości zwierząt, w ZOO na Kaszubach znajduje się również wiele atrakcji dla najmłodszych, dlatego miejsce to idealnie nadaje się do spędzenia aktywnego dnia z dziećmi.

Pozostałe atrakcje w ZOO na Kaszubach

ZOO w Tuchlinie może pochwalić się bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturą. Oznacza to, że spełnia ono nie tylko funkcję edukacyjną, ale również zapewnia rozrywkę i odpoczynek. Najmłodsze osoby, które pragną zrobić sobie przerwę od oglądania egzotycznych zwierząt, mogą liczyć na atrakcje w postaci profesjonalnego kina 3D lub restauracji. Na terenie ZOO znajduje się również sklep, w którym można zaopatrzyć się w różnego rodzaju pamiątki. Specjalnie dla dzieci wybudowano również kompleks „małpi gaj”, który znajduje się w specjalnym, klimatyzowanym pomieszczeniu oraz strefę zabaw dla dzieci do pięciu lat. Na zewnątrz kompleksu znajduje się plac zabaw oraz miejsce na ognisko. ZOO egzotyczne Kaszuby jest zatem doskonałym miejscem również na wycieczkę dla grup zorganizowanych.
Jeśli znajdujemy się na Pomorzu lub planujemy wakacyjny wyjazd nad morze, warto poświęcić jeden dzień na zwiedzenie ZOO w Tuchlinie, ponieważ jest to doskonałe miejsce do spędzenia aktywnego weekendu z dziećmi. Duża ilość egzotycznych zwierząt oraz szereg różnego rodzaju atrakcji na pewno sprawią, że dzieci będą miło wspominać wycieczkę do tego miejsca.

Interesują Cię inne ciekawe miejsca na weekend w Polsce?

Udostępnij