polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Rozrywka

Gdzie na wakacje w lutym?

Gdzie na wakacje w lutym?

Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w lutym? Albo jak spędzić zimowy odpoczynek? To pytania, które z pewnością zadaje sobie wiele osób. Warto pomyśleć o wyjeździe w kierunku ciepłych krajów, gdzie można cieszyć się różnorodnymi atrakcjami oraz odpocząć na pięknych plażach, a jeśli lubisz zimę, pomyśl nad urlopem w górach.

Co dowiesz się z artykułu?

  • Gdzie na wakacje w lutym?
  • Do jakich krajów egzotycznych warto pojechać w lutym?
  • Gdzie w lutym na wakacje w Polsce?

Gdzie na wakacje w lutym?

Zima trwa w najlepsze i tęskno za ciepłymi dniami. Europa oferuje wiele opcji, gdzie warto wybrać się i spędzić urlop w lutym. W Hiszpanii można cieszyć się ciepłym klimatem, plażować na słonecznej plaży lub zobaczyć zabytki w Katalonii. W Grecji również można liczyć na wyższe temperatury i piękne widoki, a zwłaszcza na archipelagu Dodekanez.

Gdzie na wakacje w lutym - włochy
Koloseum, Włochy

Pogoda w lutym we Włoszech jest znacznie ładniejsza i cieplejsza, średnia temperatura wynosi około 13 stopni. Idealna pogoda na zwiedzanie pięknych miast i zabytków. Ceny zwykle są niższe niż latem, a temperatura w lutym w przeliczeniu na stopnie Celsjusza wynosi zwykle około 10-15 stopni. Wartościowe oferty last minute można znaleźć na wielu stronach turystycznych, warto przeglądać i wybierać najlepszą dla siebie. Nie czekaj z rezerwacją – najlepsze oferty last minute znikają bardzo szybko.

Wakacje zimowe w egzotycznych krajach – gdzie warto jechać w lutym?

Zimowe wakacje w egzotycznych krajach to doskonały sposób na ucieczkę od mroźnej pogody. Bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie wakacji last minute jest pojechać do Egiptu, gdzie temperatura w lutym oscyluje w granicach 25-30 stopni. To idealne miejsce na odpoczynek i urlop. Można cieszyć się gorącymi plażami, słońcem i kąpielami w ciepłej wodzie Morza Czerwonego. 

Gdzie na wakacje w lutym - Egipt
Egipt

Innym świetnym kierunkiem na ferie zimowe jest Tajlandia w lutym, gdzie również jest bardzo ciepło i można korzystać z uroków egzotycznej przyrody. Można również zdecydować się na wyjazd na:

  • Dominikanę,
  • Sri Lanke,
  • Kubę
  • Wyspy Zielonego Przylądka,
  • Kenia.

Tam panują równie piękne warunki do wypoczynku. Wakacje w ziemie na rajskiej plaży i temperaturze przekraczającej 30 stopni sprawią, że wakacje na tych wyspach będą niezapomniane. Kenia posiada piękne wybrzeże i dzikie safari. Jeśli szukasz czegoś bliżej Europy, warto rozważyć Maltę lub Wyspy Kanaryjskie. Ciepła woda w oceanie, wczasy na plaży i wiele innych atrakcji sprawią, że wakacje w tych krajach będą idealne.

Gdzie na wakacje w lutym - Dominikana
Dominikana

Gdzie w lutym na wakacje w Polsce? Najlepsze miejsca na wakacje zimowe

Stacja narciarska
Stacja narciarska

Wakacje zimowe w Polsce to również doskonały czas dla miłośników sportów zimowych na aktywny wypoczynek. Jeśli szukasz miejsca na zimowy wypoczynek w lutym, góry polskie są najlepszym wyborem. W górach możesz uprawiać sporty zimowe, w tym jazdę na nartach. Na popularnych stacjach narciarskich znajdziesz trasy zjazdowe dla osób początkujących i trasy trudniejsze dla osób zaawanasowanych. 

Po zjazdach narciarskich warto zrelaksować się w gorących źródłach, które znajdują się w wielu miejscach w górach Polskich. Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za sportami zimowymi, to nic nie szkodzi, również możesz przyjechać ogrzać się na Termach. Wakacje w górach zimą to doskonała okazja, aby cieszyć się ciszą i spokojem, a także pięknymi krajobrazami pokrytymi śniegiem. W Polsce masz wiele opcji na spędzenie wakacji zimą, ale wyjazd w góry na pewno zapewni Ci niezapomniane wrażenia.

Udostępnij