polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

Pomorze atrakcje, które trzeba zobaczyć!

Pomorze atrakcje, które trzeba zobaczyć!

Pomorze to dość spory region Polski, które obejmuje wiele ciekawych większych i mniejszych miejscowości. Można zrelaksować się nad morzem, odpocząć nad jeziorem lub spędzić aktywnie czas w mieście, zwiedzając zabytki. Liczne atrakcje czekają na najmłodszych i starszych. Każdy znajdzie dla siebie coś, co go zachwyci. Co warto zwiedzić na Pomorzu?

Pomorze atrakcje dla najmłodszych

Wyjazd z dziećmi wymaga znalezienia atrakcyjnych miejsc, które przyciągną uwagę i zachwycą dość wymagające dzieciaki. Na szczęście na Pomorzu jest dużo takich atrakcji, a więc jest to idealne miejsce na wypad weekendowy, urlop czy ferie. Na szczególną uwagę zasługuje Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo – Wieżyca. W tym miejscu każdy maluch będzie mógł rozładować energię. Znajdują się tam liczne trampoliny, ściany wspinaczkowe i kule wodne. Świat dinozaurów to dla dzieciaków raj. Można zatem wybrać się do Łeby do Parku Dinozaurów, który położony jest w przepięknym otoczeniu lasów. Jest także mini zoo i place zabaw. Wesołe miasteczko to świetne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. We Władysławowie w lunaparku można spędzić mnóstwo godzin, jeżdżąc na karuzelach czy idąc do kina 3D. Starsze dzieci z pewnością zachwycą się Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w którym można zagłębić się w historię. Zwyczaje i codzienne życie wsi słowińskiej można zobaczyć w muzeum w Klukach.

Atrakcje Pomorza w dużych miastach

Na Pomorzu znajduje się Trójmiasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne atrakcje i zabytki czekają na chętnych zwiedzających. Jest ich tyle, że z pewnością nie starczy tygodnia, aby je wszystkie zobaczyć. Na pewno należy pójść na molo w Sopocie, które jest najbardziej znanym molem w Polsce. Sopot to także miasto festiwalu muzycznego, a więc miłośnicy tej dziedziny z pewnością znajdą wiele atrakcji dla siebie. Obok Trójmiasta warto pojechać do Malborka, aby zobaczyć zamek. Była to siedziba Krzyżaków i chyba każdy wie, jak wygląda ten obiekt. Zamek jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto także zwiedzić Dar Pomorza, czyli statek, który został przerobiony na muzeum.

Pomorze atrakcje dla ciekawskich

Teren Pomorza zajmuje Słowiński Park Narodowy. Można na nim podziwiać ruchome wydmy, a dodatkowo na jego terenie znajdują się jeziora Łebsko i Gardno. Jest jeszcze Dołgie Wielkie i Małe, nad każdym z nich można spędzić piękny czas. Ciekawą atrakcją jest Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Mieści się ono w małej miejscowości Chmielno, a otwarcie tego miejsca nastąpiło w 1993 roku. W miejscowości Szymbark można zobaczyć Dom ustawiony do góry nogami. Wejście do środka odbywa się przez okno szczytowe. Jest to doskonały sposób na potrenowanie równowagi. W Łebie można zobaczyć ciekawe wystawy i eksperymenty naukowe. To wszystko znajduje się w Illuzeum, gdzie styczność ze sobą ma nauka i magia. W tym samym mieście warto wybrać się do oceanarium, w którym można zobaczyć żywe okazy żyjące w wodnym świecie. Atrakcja z pewnością dostarczy wiele radości, ale i adrenaliny, kiedy będzie można stanąć oko w oko z rekinem. Na Helu znajduje się Muzeum Rybołówstwa i skansen łodzi rybackich. Jest to bardzo ciekawe miejsce nie tylko dla miłośników ryb. Piękno natury, wspaniałe ptaki i hodowlę strusi można zobaczyć w Jantarze. Znajduje się tam Pasieka u Strusi, która przyciąga nie tylko najmłodszych.

Atrakcji na Pomorzu jest bardzo wiele. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to dość spory region, który zachwyca nie tylko pięknem przyrody, ale i licznymi zabytkami.

FAQ

Jakie atrakcje dla dzieci w miejscowościach nadmorskich?

Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowo – Wieżycach to miejsce, gdzie każdy maluch będzie mógł się wyszaleć. Znajdują się tam trampoliny, ściany wspinaczkowe i kule wodne. Następną atrakcją jest Park Dinozaurów w Łebie, który położony jest w przepięknym otoczeniu lasów. Jest tam także mini zoo i place zabaw. W wielu miastach nadmorskich jest wesołe miasteczko, w którym można miło spędzić czas wraz z dziećmi. Również we Władysławowie znajduje się lunaparku, gdzie są karuzele i kina.

Do którego miasta nad morzem się wybrać, aby było dużo atrakcji?

Na Pomorzu znajduje się Trójmiasto, gdzie jest tam wiele atrakcji i zabytków. Jest ich naprawdę sporo. Na pewno należy pójść na najsłynniejsze molo w Sopocie. W Gdańsku warto odwiedzić Bazylikę Mariacką, wieżę widokową i Europejskie Muzeum Solidarności. W Gdyni znajduje się Akwarium Gdyńskie, w którym można obserwować ryby oraz inne zwierzęta zamieszkujące Morze Bałtyckie.

Jakie atrakcje znajdują się w Łebie?

W Łebie znajduje się Illuzeum, w którym można zobaczyć ciekawe wystawy o nauce i magii oraz eksperymenty naukowe. Jest tam również Oceanarium, w którym można zobaczyć żywe okazy żyjące w wodnym świecie. Z dziećmi można odwiedzić Park Dinozaurów i poznać ich historię.

Udostępnij