polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

Skansen zachodniopomorskie – co warto zwiedzić w tym rejonie?

Skansen zachodniopomorskie – co warto zwiedzić w tym rejonie?

Województwo zachodniopomorskie jest bardzo ciekawe pod względem historycznym i kulturowym. Z tego względu na tym obszarze można zwiedzać wiele muzeów i skansenów, które przyciągają starszych i młodszych. Na szczególną uwagę zasługują skanseny, czyli muzea na świeżym powietrzu. Które z nich warto zobaczyć?

Skansen zachodniopomorskie – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Skansen jest swego rodzaju muzeum, ale różnica polega na tym, że większość terenu mieści się na zewnątrz. W takich miejscach można podziwiać kulturę danego regionu, a także zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców. Skansen zachodniopomorskie jest świetną rozrywką dla całej rodziny. W takich miejscach można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, domków charakterystycznych dla danego terenu i poczuć klimat dawnych lat. W wielu z tych miejsc odbywają się cykliczne imprezy i warsztaty, w których można brać czynnie udział. Warto odwiedzać takie miejsca i przeżyć niezapomniane chwile.

Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin

W województwie zachodniopomorskim mieści się bardzo atrakcyjne miejsce, jakim jest skansen Słowian i Wikingów. Na miejscu można zobaczyć rekonstrukcje budynków mieszkalnych ze wczesnego średniowiecza. Można uczestniczyć w zajęciach z kowalstwa, garncarstwa czy tkactwa. Najmłodsi z pewnością będą świetnie się bawić na specjalnym placu zabaw, oczywiście urządzonym w stylu słowiańskim. Raz w roku w okresie letnim odbywa się w tym miejscu Festiwal Słowian i Wikingów, który przyciąga chętnych nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Dużą atrakcją jest fakt, że można wszystkiego dotknąć i poczuć się, jak za dawnych czasów. W skansenie obecni są pracownicy ubrani w tradycyjne stroje, co jeszcze bardziej podkręca klimat tego miejsca.

Skansen Morski w Kołobrzegu

Kołobrzeg to piękna miejscowość nadmorska licznie odwiedzana przez turystów z Polski i zza granicy. Można zwiedzić wiele ciekawych zabytków, a na szczególną uwagę zasługuje Skansen Morski, który z pewnością zafascynuje każdego miłośnika morza i wszystkiego, co jest z nim związane. Na miejscu można z bliska zobaczyć okręty wojenne i zabytki związane z morską techniką. Liczne aparatury nawigacyjne i urządzenia morskie przyciągają uwagę nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Wszystko jest szczegółowo opisane i można dowiedzieć się wielu fantastycznych ciekawostek.

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

Chleb jest produktem powszednim i gości na polskich stołach praktycznie codziennie. Warto zatem spróbować tradycyjnych wypieków, a nawet samodzielnie upiec takie pyszności. Wszystko to można zrobić w Skansenie Chleba, który mieści się w Ustroniu Morskim. Na miejscu odbywają się wykłady, na których można dowiedzieć się, jaka historia jest związana z dziedziną piekarnictwa i młynarstwa. Budynek został wybudowany i wystylizowany na chatę z XIX wieku. Można zobaczyć prawdziwy piec do wypiekania chleba i inne sprzęty, a także rozkoszować się aromatem i smakiem różnych rodzajów pieczywa. Każdy chętny może sam zmielić mąkę i wypiec z niej własny chleb.

Skansen Kultury Jamneńskiej w Koszalinie

Koszalin jest wspaniałym miastem, w którym można odpocząć i zobaczyć wiele atrakcji. Jedną z nich jest Skansen Kultury Jamneńskiej, w którym można dowiedzieć się więcej na temat kultury i historii tego terenu. Obejrzeć można tradycyjne budowle z różnych okresów. Są organizowane także liczne wystawy czasowe i stałe. Cztery razy w roku odbywa się w tym miejscu Jarmark Jamneński, który przyciąga rzeszę ludzi. Można spróbować wyrobów rzemieślniczych, posłuchać świetnej muzyki i zobaczyć artystów.

Udostępnij