polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

Łowiska komercyjne na pomorzu

Łowiska komercyjne na pomorzu

Łowisko komercyjne to zbiornik wodny, który powstał w wyniku ingerencji człowieka. Został on zarybiony przez właściciela, a możliwość połowu w takim miejscu wiąże się z koniecznością zakupu biletu. Łowiska komercyjne są doskonałym miejscem do tego, aby rozwijać swoją pasję oraz spędzić czas w gronie innych miłośników wędkarstwa. W rejonie geograficznym, jakim jest Pomorze, istnieje wiele komercyjnych łowisk, z których warto skorzystać, jeśli interesujemy się wędkarstwem. W tym artykule dowiesz się, jakie są zalety korzystania z łowisk komercyjnych oraz które łowiska na Pomorzu warto odwiedzić.

Dlaczego warto korzystać z łowisk komercyjnych?

Łowiska komercyjne to miejsca, które rządzą się swoimi prawami. Zasady panujące na takich akwenach ustalane są przez właściciela łowiska. Większość gospodarzy łowisk komercyjnych propaguje ochronę wód i dbanie o środowisko naturalne, dlatego zasady panujące w takich miejscach bardzo często są dość rygorystyczne. Jednocześnie większość miłośników wędkarstwa uważa, że łowiska komercyjne są doskonałym miejscem do nauki dla osób początkujących. Właściciele łowisk dbają o jakość wód oraz regularnie zarybiają zbiornik wodny, dzięki czemu początkującej osobie łatwiej jest nauczyć się połowu ryb. Łowiska komercyjne to w większości przypadków zadbane miejsca, które gwarantują miłośnikom wędkarstwa doskonałą zabawę oraz możliwość integracji z innymi osobami, których pasją jest łowienie ryb. Dbałość o jakość wód, regularne zarybianie zbiornika oraz zasady, które przyczyniają się do ochrony środowiska to bez wątpienia cechy, które sprawiają, że warto korzystać z komercyjnych łowisk.

Jakie łowiska komercyjne można wyróżnić na pomorzu?

Pomorze to region geograficzny, który może pochwalić się bardzo dużą ilością prywatnych akwenów wodnych. Komercyjne łowiska znajdujące się na pomorzu to miejsca przeznaczone zarówno dla zaawansowanych wędkarzy, jak i również tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. W województwie pomorskim można wyróżnić kilka łowisk komercyjnych, które zdecydowanie są warte uwagi.

Łowisko Jezioro Psinko

Łowisko Jezioro Psinko to jedno z pierwszych łowisk, które warto polecić w województwie pomorskim. Jest to zbiornik wodny, którego głębokość dochodzi do 10 metrów. Dno zbiornika jest bardzo urozmaicone, a jego wielkość wynosi aż 13 hektarów. Zbiornik wodny jest regularnie zarybiany przez właściciela, a na terenie łowiska nie ma wyznaczonych stanowisk, co umożliwia swobodny wybór miejsca. Jedynym minusem tego łowiska na chwilę obecną jest brak możliwości łowienia ryb w nocy.

Łowisko Kłodzionko

Kolejnym wartym polecenia łowiskiem komercyjnym na Pomorzu jest łowisko Kłodzionko. Jest to zbiornik naturalny o powierzchni ok. 8 hektarów usytuowany na Kaszubach. Na łowisku obowiązuje zasada „no kill”, co oznacza, że każdą złowioną rybę należy wypuścić z powrotem do zbiornika wodnego.
Wędkarze na tym łowisku mają do dyspozycji 21 stanowisk, które można rezerwować po uprzednim kontakcie z właścicielem. Dużą zaletą tego miejsca jest możliwość rozbicia namiotu i połowu ryb w nocy. Łowisko Kłodzionko cieszy się bardzo dużą popularnością również ze względu na przystępną cenę.

Jezioro Jeleń

Bardzo ciekawym miejscem przeznaczonym do łowienia ryb jest również Jezioro Jeleń. Dużym plusem tego miejsca jest obecność innych atrakcji w postaci SPA, kręgli, czy plaży znajdującej się nieopodal, dlatego też Łowisko Jezioro Jeleń to doskonały wybór dla wędkarzy, którzy chcą udać się na wypoczynek wraz z rodziną.

Udostępnij