polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

Molo w Międzyzdrojach i inne atrakcje tej nadmorskiej miejscowości

Molo w Międzyzdrojach i inne atrakcje tej nadmorskiej miejscowości

Międzyzdroje to popularny kurort nadmorski, który przyciąga turystów z całego kraju. Na miejscu można usłyszeć także inne języki, gdyż jest to chętnie odwiedzane miasteczko przez Niemców czy Brytyjczyków. Jakie atrakcje czekają na turystów w Międzyzdrojach? Kiedy najlepiej odwiedzić to miejsce?

Wakacje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje jest miejscowością nadmorską, z tego względu najwięcej turystów można spotkać tam w okresie wakacyjnym. Jednak warto wybrać się także poza sezonem, kiedy tłum jest znacznie mniejszy, a miasto nadal atrakcyjne. W sezonie wakacyjnym plaże są oblegane przez turystów. Można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Urlopowicze mogą zjeść pyszną świeżą rybkę lub inne dania, a także wypić zimne piwo w barze przy plaży lub pobawić się w dyskotece. Rozrywki są dla starszych i młodszych. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, młodzieży, osób przyjeżdżających na urlop ze znajomymi i dla seniorów.

Molo w Międzyzdrojach

Na uwagę z pewnością zasługuje molo w Międzyzdrojach, które zostało wybudowane w 1885 roku. Jednak w tamtym czasie był to jedynie drewniany pomost. Obecnie jest to piękne i długie na 395 metrów molo, z którego można podziwiać całą Zatokę Pomorską. Dojrzeć można także światła z latarni morskiej mieszczącej się w Świnoujściu. Na molo wchodzi się pawilonem handlowym. Na końcu jest przystań, a wzdłuż mola rozstawione są latarnie, aby wieczorami można było podziwiać uroki mola i Międzyzdrojów. Na molu znajdują się liczne sklepy, bary, jest także dyskoteka czynna przez cały rok. Wejście jest bezpłatne i z pewnością powinien być to pierwszy punkt, który każdy musi zobaczyć w tej fantastycznej miejscowości.

Atrakcje dla najmłodszych w Międzyzdrojach

Wakacje w Międzyzdrojach z pewnością przypadną do gustu najmłodszym urlopowiczom. W tej miejscowości mieści się bowiem oceanarium, którego powierzchnia wynosi aż 3000 metrów kwadratowych. Jest zatem co podziwiać. Cały obiekt podzielony jest na 3 poziomy. W zbiornikach znajdują się liczne żywe okazy, które zapierają dech w piersiach. Przeżycia na pewno zostaną na długo w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kolejną bardzo ciekawą atrakcją jest zagroda żubrów. Znajduje się ona na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, a żubry mają do dyspozycji teren 20 hektarów. Dodatkowo w zagrodach często spotkać można także inne gatunki zwierząt, takich jak sarny czy dziki.

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Międzyzdroje znane są najbardziej z promenady gwiazd. Na dość długiej alei swoje dłonie odcisnęli najbardziej wsławieni aktorzy czy piosenkarze. Można porównać wielkość dłoni z Krystyną Jandą czy Marylą Rodowicz. Na pewno każdy powinien przejść się promenadą. Dodatkowo umieszczone są także pomniki prominentnych gwiazd, takich jak Juliusz Machulski czy Krzysztof Kolberg. Będąc nad morzem, trzeba spróbować świeżej ryby. Tę można znaleźć na przystani rybackiej. Jest to część plaży, przy której często stoją kutry i można przy okazji kupić rybkę.

Kiedy najlepiej przyjechać do Międzyzdrojów?

Atrakcji w Międzyzdrojach jest bardzo dużo. Na pewno podczas urlopu nikt nie będzie się nudzić. Zarówno najmłodsi, jak i starsi znajdą idealne rozrywki dla siebie. Na wyjazd do Międzyzdrojów warto wybrać się w okresie letnim, choć zimą morze ma także swój klimat. Osoby, które nie lubią tłumów, powinny zarezerwować pobyt w okresie przed wakacjami lub w październiku. Coraz więcej osób chętnie wybiera się na ferie zimowe nad morze, a w Międzyzdrojach jest mnóstwo atrakcji, które można zobaczyć zimową porą.

Udostępnij