polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Pomorze

Zobacz ciekawe miejsca na Pomorzu

Zobacz ciekawe miejsca na Pomorzu

Chcesz spędzić wakacje na pomorzu i zastanawiasz się jakie ciekawe miejsca na pomorzu warto zobaczyć? Oto kilka naszych propozycji.

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie ciekawe miejsca na pomorzu warto zobaczyć,
  • jakie mało znane miejsca na pomorzu zachwycą Cię,
  • które miejscowości nadmorskie są mało oblegane przez turystów.

Przed wycieczką sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych: https://polskiepomorze.pl/jak-bezpiecznie-spedzic-wakacje/

Jakie ciekawe miejsca na Pomorzu warto zwiedzić?

Ciekawe miejsca na pomorzu
Plaża morza Bałtyckiego

Pomorze to jeden z najbardziej obleganych kierunków na wakacje. Największą atrakcją jest tu zdecydowanie morze i plaża. Natomiast w województwie pomorskim można zwiedzić wiele innych ciekawych miejsc.

Słowiński Park Narodowy

Jedno z ciekawych miejsc na pomorzu to Słowiński Park Narodowy, który jest znany z ruchomych wydm. W Parku znajdują się dwie wydmy:

  • Wydma Łącka powstała ok. 300 lat temu na miejscu dawnej wsi Łączka. Z Góry Łącki, czyli najwyższego punktu wydm Łąckich, można zachwycać się widokiem Morza Bałtyckiego, Jeziora Łebskiego i Rowokół.
  • Druga to wydma Czołpińska jest inna niż Wydma Łącka. Charakteryzuje się niższymi pagórkami oraz bardziej rozległą przestrzenią wydm.Jest to mało znane miejsce na pomorze, ponieważ jest mniej popularna od Wydmy Łąckiej, co skutkuje, że dużo mniej turystów tam spaceruje.
Ciekawe miejsca na pomorzu
Wydmy

W Słowińskim Parku Narodowym znajduje się Zatopiony Las w okolicy Czołpina, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach czy Jezioro Łebsko, które jest największym jeziorem w tym Parku.

Zamek w Malborku

ciekawe miejsca na pomorzu - Zamek w Malborku
Zamek w Malborku

Krzyżacki zamek w stylu gotyckim jest ciekawym miejscem dla miłośników historii i nie tylko. Budowla składa się trzech zamków o różnych wysokościach. Można tam obejrzeć wystawy militariów oraz bursztynów. Jeśli interesujesz się jak gotycka twierdza prezentuje się od środka, organizowana jest trasa historyczna oraz nocne zwiedzanie zamku. Można w ten czas zobaczyć jak nie tylko niezwykłe otoczenie i architekturę, ale również poznać historię zamku od przewodnika.

Molo

Molo
Molo

Skoro mówimy o morzu, to nie może zabraknąć mola. Molo w Sopocie jest wyjątkowo piękne, ale miejsce to jest też dość oblegane przez turystów, co może nie każdemu się podobać. Natomiast prawie w każdej miejscowości nadmorskiej są mola, które nie są aż tak popularne, ale wciąż mają swój urok. Mola w Międzyzdrojach, Jastarni czy Juracie są inne, ale nadal mają swój klimat i wejście jest bezpłatne.

Fokarium

Foka
Foka

Szukasz ciekawego i uroczego miejsca? Fokarium to jedna z atrakcji nad morzem, za którą warto zapłacić. Na pomorzu są trzy fokarium. Jedno znajduje się na Helu. Można tam wiele poczytać na temat fok oraz zobaczyć ich czas karmienia czy zabawę. Druga to Sea Park w Sarbsku. To idealna opcja dla rodzin z dziećmi, znajduje się tam nie tylko foki, ale również plac zabaw dla dzieci. Trzecie miejsce, gdzie można obserwować foki, to fokarium w Dolinie Charlotty.

Mało znane miejsca na Pomorzu, które Cię zachwycą

Szukasz mało znane miejsca na pomorzu? Przedstawimy Ci kilka miejsc, w których odpoczniesz od dużych zgromadzeń.

  • Groty Mechowskie – znajdują się we wsi Mechowo, zachwyca swoją strukturą i wnętrzem. Można zwiedzić groty od środka.
  • Labirynt w polu kukurydzy – atrakcja ta znajduje się również we wsi Mechowo i mogą tam się bawić dorośli z dziećmi jak i sami dorośli. 
  • Strusia Farma – miejsce dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Znajdziemy tam strusie, alpaki, emu i wiele innych wspaniałych zwierząt. Strusia Farma znajduje się we wsi Kniewo.
  • Kaktusiarnia w Rumi – jest to największa hodowla kaktusów w Polsce, można tam zaobserwować aloes, agawę i wiele innych roślin z rodziny kaktusowatych.

Sprawdź również jakie inne ciekawe miejsce w Polsce warto odwiedzić.

Udostępnij