polskiepomorze.pl

Strona poświęcona atrakcjom i zabytkom Pomorza!

Rozrywka

Jakie fajne miejsca na wakacje w Polsce odwiedzić?

Jakie fajne miejsca na wakacje w Polsce odwiedzić?

Polska jest krajem o różnorodnej naturze. Nie musimy jechać za granicę, aby cieszyć się szumem morza, czy wspinaczką na szczyt gór. Znajdziesz fajne miejsca na wakacje w Polsce, ponieważ Nasz piękny kraj jest bogaty w różnorakie krajobrazy, które warto zobaczyć na własne oczy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie fajne miejsca na wakacje w Polsce odwiedzić,
  • gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce,
  • jakie miejsca w Polsce są najpopularniejsze,
  • Polska gdzie na wakacje w mieście pojechać.

Sprawdź również: https://polskiepomorze.pl/gdzie-na-krotki-urlop/

Gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce?

Zastanawiasz się gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce oraz jakie fajne miejsca na wakacje w Polsce odwiedzić? W Polsce gdzie na wakacje jest sporo miejsc, wybieraliśmy i omówiliśmy kilka z nich. W Polsce najczęściej wybierane na wakacje są góry Polskie oraz Morze Bałtyckie.

Wakacje w górach

fajne miejsca na wakacje w Polsce - Tatry
Tatry

Góry Polskie to idealne miejsce, aby aktywnie spędzić czas z bliskimi i odpocząć od rutyny, i zgiełku dnia codziennego. Najpopularniejszymi kierunkami na wakacje w górach są miejscowości, takie jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Karpacz, Szczawnica, Szklarska Poręba, Ustroń, Bukowina Tatrzańska oraz Krynica-Zdrój. W pobliżu tych miast znaleźć można mniejsze miejscowości, które oferują zwykle tańsze noclegi, więc jeśli jesteście zmotoryzowani, warto pomyśleć nad taką opcją. Przy wielu atrakcjach górskich są parkingi.

Fajne miejsca na wakacje w Polsce, które należy zobaczyć będąc w górach to Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Giewont, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska i Chochołowska oraz Rysy. Najwyższy szczyt Tatr, czyli Rysy ma wyznaczone dwa szlaki, jedna łatwiejsza od strony słowackiej oraz trudniejsza od strony Morskiego Oka. Przed wyprawą należy pamiętać o odpowiednim sprzęcie, umiejętności wspinaczkowej i być pewnym swojej sprawności fizycznej. Tatry to nie jedyne góry w Polsce. W Karkonoszach, Bieszczadach i Sudetach również można wybrać się na szlak z pięknym krajobrazem.

Wakacje nad morzem

fajne miejsca na wakacje w Polsce - Morze
Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie to zdecydowanie najczęściej wybierane miejsce na wakacje wielu Polaków.  Najpopularniejsze miasta w województwie pomorskim to Kołobrzeg, Trójmiasto, Władysławowo, Hel, Łeba, Międzyzdroje, Darłowo, Świnoujście, Mielno, Ustronie Morskie. Fakt, że wielu turystów co roku spędza wakacje nad morzem, nie powoduje spadku popularności tego miejsca. Wypoczynek nad morzem jest czymś upragnionym zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Spacer po plaży przy zachodzie słońca jest piękną chwilą, którą na pewno zapamięta się na dłużej.

Wakacje nad jeziorem

fajne miejsca na wakacje w Polsce - Jezioro
Jezioro na Mazurach

Jezioro to kolejne fajne miejsce na wakacje w Polsce. Spędzenie urlopu nad jeziorem jest bardzo uspokajające i relaksujące, ponieważ charakteryzuje się ono spokojem, którego wielu potrzebuje. Najpopularniejszym miejscem nad jeziorem są Mazury, można wynająć domek letniskowy nad jeziorem, co sprzyja wieczornemu grillowaniu w gronie najbliższych.

Jakie fajne miejsca na wakacje w Polsce – wakacje w mieście? 

Miasta potrafią równie zachwycić jak piękne, malownicze krajobrazy. Większe i mniejsze miejscowości przyciągają turystów ze względu na atrakcje, architekturę czy historię. Każdy znajdzie miasto, które go zaciekawi i zachwyci. Na udane wakacje warto pojechać do Wrocławia, Krakowa, Poznania, Łodzi, Torunia czy Warszawy. Te piękne miasta pragną nam pokazać swoje klimatyczne kamienice, nowoczesne muzea czy zabytki historyczne, które wyróżniają je. 

Gdańsk
Fontanna Neptuna, Gdańsk

Wybierając się nad morze, warto wybrać się do Trójmiasta. Każde z tych trzech miast jest inne, ale każde warto zwiedzić. Gdańsk jest najstarszym miastem w Polsce oraz posiada wiele zabytków historycznych. Można tam zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności. 

A może macie swoje fajne miejsce na wakacje w Polsce? Często rodziny wracają do miejscowości, które odwiedziły wcześniej.

Sprawdź również, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Udostępnij